Kryeprokurorja krijon Drejtorinë për Mbrojtjen e të Miturve - Bota Sot
Kryeprokurorja krijon Drejtorinë për Mbrojtjen e të Miturve

Shqipëria

Kryeprokurorja krijon Drejtorinë për Mbrojtjen e të Miturve

Më: 19 janar 2018 Në ora: 12:03
Arta Marku

Kryeprokurorja e Përkohshme e Përgjithshme, Arta Marku mësohet se ka krijuar një drejtorit të veçantë, atë për mbrojtjen e të Miturve. 

Siç bëhet e ditur, krijimi I kësaj drejtorie është bërë pas kërkesë së partnerët e huaj në Shqipëri kanë bërë.

Vendimi  është firmosur nga Kryeprokurorja dhe çdo prokurori do të ketë njësi të posaçme për hetimin e të miturve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera