Gjysma e Tiranës pa drita, ja zonat që do ketë mungesë energjie - Bota Sot
Gjysma e Tiranës pa drita, ja zonat që do ketë mungesë energjie

Shqipëria

Gjysma e Tiranës pa drita, ja zonat që do ketë mungesë energjie

Më: 23 janar 2018 Në ora: 09:16
OSHEE

OSHEE bën me dije se si pasojë e punimeve për fuqizimin e N/Stacionit Traktora 110/20/6kV një pjesë e Tiranës do jetë pa energji elektrike

Ndërprerja do jetë nga ora 09:00 deri në 14:00.

 “Në vijim të investimit për fuqizimin e N/Stacionit Traktora 110/20/6kV, proces i cili është drejt përfundimit, do të zhvillohen punimet e radhës, në prani edhe të ekspertëve të huaj, më 23 janar (e Martë), nga ora 09:00 deri në 14:00, gjatë të cilës do të stakohet energjia elektrike si masë sigurie e nevojshme”- njofton OSHEE.

Zonat që preken nga ky stakim janë:

Kodra e Metallve, Zona Farkë, rreth Qytetit Studenti, Shkozë (pjesërisht), Kodra e Kokonozëve, ish-Parku Komunal, pallatet pranë Oxhakut tek “Shkolla e Bashkuar”, Porcelani, Rruga “Pasho Hysi”, Kryegjyshata, Poligrafiku, Burgu 325, Zona Uzina e Traktorit, Arkivi, Shkozë 2, Instrumentali, Reparti 8802, Uzina Gjeologjike, Privat/ UPNA, subjekti “Sina 98”, pranë Depos se Ujit , pranë Sanatoriumit, Kodra e Priftit, furnizim dytësor për Maternitetin e Ri, furnizim dytësor për Antenat e Televizioneve në Dajt, Vilat Qeveritare në Dajt, furnizim dytësor Televizioni News 24, Garda dhe pjesërisht rruga “Todi Shkurti”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera