Tërmetet kthehen në Shqipëri - Bota Sot
Tërmetet kthehen në Shqipëri

Shqipëria

Tërmetet kthehen në Shqipëri

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 00:57
Ilustrim

Lëkundje të shumta sizmike kanë karakterizuar përsëri Shqipërinë.

Sërish epiqendra e tyre ka qenë Gjiri i Lalzit dhe Hamallaj në Durrës.

Sipas të dhënave që mblidhen e përpunohen nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti më i fuqishëm ka rënë në mesditë në orën 14:00 me lëkundje 2.5 ballësh i shkallës Rihter.

Lëkundje ka pasur edhe gjatë natës ndërsa deri në orën 20:00 kanë rënë tetë tërmete të shkallëve të ndryshme, por kryesisht të lehta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera