Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan - Bota Sot
Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

Shqipëria

Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 08:09
Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s.

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s.

Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë shqiptare iu drejtua kryeministres britanike duke i thënë: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor”.

Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja Angela Merkel dhe Presidenti iTurqisë, Reccep Tayip Erdogan.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera