Vetëflijohet i riu në Gjirokastër, kushtet e këqija ekonomike “marrin” një tjetër jetë - Bota Sot
Vetëflijohet i riu në Gjirokastër, kushtet e këqija ekonomike “marrin” një tjetër jetë

Shqipëria

Vetëflijohet i riu në Gjirokastër, kushtet e këqija ekonomike “marrin” një tjetër jetë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 10:16
Ilustrim

Në orët e para të mëngjesit një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër.

Një 33 vjeçar nga fshati Mashkullorë i ka dhënë fund jetës.

Raportohet se viktima është baba i dy fëmijëve, ndërsa është gjetur i vetëvarur.

Sipas policisë ai është identifikuar si Florian Resuli.

Të dhënat e para bëjnë me dije se kanë qenë kushtet e vështira ekonomikë që çuan 33 vjeçarin të kryejë aktin e vetëflijimit.

Kohët e fundit aktet e vetëflijimit në Shqipëri kanë ardhur në rritje.

Ato lidhen kryesisht me kushtet ekonomike dhe depresionin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera