Prokurori Beluri, kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë - Bota Sot
Prokurori Beluri, kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë

Shqipëria

Prokurori Beluri, kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 12:08
Komisioni hetimor

Prokurori Kostaq Beluri ka kaluar me sukses në ‘sitën’ e Vettingut.

Beluri është konfirmuar në detyrë, duke rezultuar pa problem në elementin e pasurisë dhe atë moral. E vetmja punë problematike e tij është pushimi i çështjes ndaj gjyqtarit Admir Thanza.

Prokurori Kostaq Beluri është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera