Gjyqtari Lulo nuk gjen “derman” as në KPA, shpresa e fundit Strasburgu - Bota Sot
Gjyqtari Lulo nuk gjen “derman” as në KPA, shpresa e fundit Strasburgu

Shqipëria

Gjyqtari Lulo nuk gjen “derman” as në KPA, shpresa e fundit Strasburgu

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 17:18
Gjyqtari Lulo

Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi shkarkimin e gjyqtarit kushtetues Fatos Lulo.

Fatos Lulo ishte i pari gjyqtar i shkarkuar në procesin e Vettingut, ai u shkarkua sipas analizës së një komponenti, që lidhet me pasurinë.

Tashmë, ky vendim është i formës së prerë dhe sipas ligjit në Shqipëri, nuk ka shkallë tjetër. E vetmja shkallë ku mund të çohet pretendimi është jashtë Shqipërisë dhe është gjykata e Strasburgut.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera