Bëni kujdes, sot temperaturat afër 40 °C

Shqipëria

Bëni kujdes, sot temperaturat afër 40 °C

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 08:33
Ilustrim

Paraditja ka vijuar e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonatJuglindore. Pas mesditës vranësirat fuqizohen në zonatLindore duke rrezikuar shira të dobët dhe të përkohshëm ndërsakthjellime dhe vranësira kalimtaredo të ketë në bregdet dhe zonate Ultësirës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por një rritje të lehtë ka sjell mesdita duke ngjitur maksimumin mbi 38°C.

Era do vijojë të fryjë deri mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor por në det vijon dallgëzim 1 ballë.

Moti për ditën e sotme, e enjte 9 Gusht në Europë

Pjesa më e madhe e Europës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsavranësira dhe rrebeshe të shpeshta shiu dominojnë Europën verilindore dhe zonën e Alpeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat