Befason Shqipëria: Grurin dhe miellin e importon nga Rusia dhe Serbia - Bota Sot
Befason Shqipëria: Grurin dhe miellin e importon nga Rusia dhe Serbia

Shqipëria

Befason Shqipëria: Grurin dhe miellin e importon nga Rusia dhe Serbia

Nga: N.Sh Më: 10 gusht 2018 Në ora: 21:22
Ilustrim

Profesori universitar Armend Muja, ka publikuar një fotografi ku shihet që Shqipëria e importon grurin dhe miellin nga Rusia dhe Serbia dhe Italia.

Sipas fotografisë, Rusia është vendi i parë, pastaj Serbia dhe Itali prej nga Shqipëria furnizohet me grurë dhe miell.

“Paradoksi i Globalizimit: Shqipëria importon grurin dhe miellinnga Rusia dhe Serbia. Duket sikur këtyre shprehjeve 'buka e shqiptarit' dhe 'bukë, krypë e zemër' i ka dalë pala”, shkruan profesori Muja, transmeton gazeta “Bota sot”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat