Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan - Bota Sot
Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan

Shqipëria

Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 13:31
Azi

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka bërë të ditur se Forcat Speciale Shqiptare janë rikthyer në Afganistan dhe po ndihmojnë në trajnimin e komandove Afgane.

“Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan! Po e tregojnë veten sa specialë janë duke trajnuar Komandot afgane në misionin Resolute Support Mission. #KrenariPërFA”, shkruan Xhaçka në facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat