E shtunë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore, rrebeshe në zona malore - Bota Sot
E shtunë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore, rrebeshe në zona malore

Shqipëria

E shtunë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore, rrebeshe në zona malore

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 07:42
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm.

Meteorologia Rezarta Xhakollari thotë se dita e shtunë,18 gusht, do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira  në zonat malore të pasuara nga rrebeshe shiu të izoluara në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         15/32C  
Zonat e  ulëta           18/35°C
Zonat  bregdetare    21/34°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...