Bushati ngushëllon familjarët e Admir Bokrinës - Bota Sot
Bushati ngushëllon familjarët e Admir Bokrinës

Shqipëria

Bushati ngushëllon familjarët e Admir Bokrinës

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 20:31
Ditmir Bushati, në cilësinë edhe të drejtuesit politik të Qarkut të Shkodrës, ka qenë për ngushëllime në familjen e Admir Bokrinës.

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në cilësinë edhe të drejtuesit politik të Qarkut të Shkodrës, ka qenë për ngushëllime në familjen e Admir Bokrinës.

Admiri ishte një nga dy viktimat që fatkeqësisht humbi jetën në tragjedinë e Genovës pak ditë më parë. I lindur më 9 nëntor të vitin 1986, në Oblikë të Shkodrës, Admiri punonte në Genova si hidraulik.

Ditën para aksidentit, Admiri festoi 3-vjetorin e martesës. Familjarët e tij kërkuan nga Konsullata shqiptare në Milano që të mund të sillnin trupin në Shqipëri, për ta varrosur pranë familjes.

“Në familjen e Admir Bokrinës në Oblikë, djaloshit shkodran që humbi jetën në tragjedinë e Genovës, për t’i shprehur familjarëve ngushëllimet më të ndjera për humbjen e njeriut të zemrës, të cilit nesër i jepet lamtumira e fundit. Dhimbja është e madhe!”, shkroi në rrjetin social Twitter, ministri Bushati.

Përveç Admirit, në tragjedinë e Genovës humbi jetën dhe një tjetër shtetas shqitar, Marjus Djerra, nga Shijaku. Që të dy ata ishin emigrantë të rregullt në Itali.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...