Bregdeti shqiptar me vranësira dhe shi - Bota Sot
Bregdeti shqiptar me vranësira dhe shi

Shqipëria

Bregdeti shqiptar me vranësira dhe shi

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 08:49
Foto ilustrim

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira kalimtare dhe reshje shiu të herë pas hershme gjatë ditës, më të theksuara ne juglindje dhe qendër të territorit.

Reshjet hera-herës do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era do të fryjë me drejtim verilindje -veriperëndim 2-25m/sek në bregdet. Po ashtu, parashikohet erë intensive dhe me rrahje pranë vijës bregdetare dhe zonat e ulëta pranë tyre.

Deti do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 3.8- 4.5 metër.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...