Parashikimi i motit për sot, e premte 31 gusht… kohë e nxehtë dhe temperatura të larta - Bota Sot
Parashikimi i motit për sot, e premte 31 gusht… kohë e nxehtë dhe temperatura të larta

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot, e premte 31 gusht… kohë e nxehtë dhe temperatura të larta

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 09:00
Foto ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik, me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën qëndrore, e cila do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.

Ditën e premte, 31 gusht, moti do të mbetet i nxehtë me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira kalimtare të pakta, deri në mesatare në zonat malore dhe ato pranë tyre.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2, me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore         16/31°C
Zonat e  ulëta           19/35°C
Zonat  bregdetare    21/34°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...