Edhe sot jeni për plazh? Ja temperaturat dhe parashikimi i motit - Bota Sot
Edhe sot jeni për plazh? Ja temperaturat dhe parashikimi i motit

Shqipëria

Edhe sot jeni për plazh? Ja temperaturat dhe parashikimi i motit

Më: 1 shtator 2018 Në ora: 08:50
Plazhi shqiptar

Ultësira Perëndimore dominohet nga moti i kthjellët, por kthjellime dhe vranësira kalimtare do ketë në Lindje dhe Juglindje të vendit.

Gjatë pasdites vranësirat zhvillohen në zonat kufitare Lindore, ndërsa vijon dominimi i kthjellimeve në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

 Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me 1- 2°C në orët e mëngjesit dhe mesditës duke bërë që ekstremumet termike të variojnë nga 15 në 36°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det vijon dallgëzimi mbi 2 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...