Presidenti Meta mes turistëve nga Izraeli, të mrekulluar nga Shqipëria - Bota Sot
Presidenti Meta mes turistëve nga Izraeli, të mrekulluar nga Shqipëria

Shqipëria

Presidenti Meta mes turistëve nga Izraeli, të mrekulluar nga Shqipëria

Më: 1 shtator 2018 Në ora: 16:43
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur një grup turistës nga Izraeli

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur një grup turistës nga Izraeli.

Grupi i turiztëve ka mbetur i mrrekulliar nga natyra dhe mundësitë e Shqipërisë. 

Mes rreshtash Presidenti Meta ka falenderuar dhe ish ambasadorin izraelit, David Cohen, për promovimin e vazhdueshëm të Shqipërisë.

'Shumë i kënaqur të takoja një grup turistësh nga Izraeli, aq të mahnitur nga bukuritë tona natyrore. Turizmi është një mundësi e shkëlqyer që Shqipëria ofron për zhvillim, por edhe për të surprizuar të gjithë izraelitetët që duan të shohin një vend kaq miqësor ndaj tyre. Falënderim të veçantë për ish-Ambasadorin, David Cohen që vazhdon të promovojë Shqipërinë dhe të punojë për të forcuar marrëdhëniet mes dy popujve tanë.' shkruan Meta në statusin e tij në faqen zyrtare në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...