Moti për sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti për sot në Shqipëri

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 07:57
Shqipëri

Dita e mërkurë, 5 shtator moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku sërish nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 -15 m/sek në bregdet Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës 3 lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det  të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 

Zonat  malore         14/28°C 

Zonat e  ulëta           16/30°C

Zonat  bregdetare   19/30°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat