Moti, temperatura në rritje, shira të izoluar - Bota Sot
Moti, temperatura në rritje, shira të izoluar

Shqipëria

Moti, temperatura në rritje, shira të izoluar

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 07:47
Foto ilustrim

E shtunë,15 shtator. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare  deri të dendura ku në zonat malore do të ketë rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetëi forcës  2  lartësi  vale 0,3  deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të  jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         12/28°C 

Zonat e  ulëta           14/32°C

Zonat  bregdetare   17/30°C
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...