Lajme të këqija, ja si ndryshon moti gjatë ditës së sotme - Bota Sot
Lajme të këqija, ja si ndryshon moti gjatë ditës së sotme

Shqipëria

Lajme të këqija, ja si ndryshon moti gjatë ditës së sotme

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 08:33
Foto ilustrim

Moti poritet të ketë ndryshime gjatë ditës së sotme.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare.

Më të theksuara do të jenë gjatë pasdites në ekstremet veri dhe verilindjen, ku priten rrebeshe afatshkurtër shiu.

Në mbrëmje do të jenë prezente në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat do të rriten lehtë në orët e para të ditës, por mbeten konstante në mesditë duke ruajtur maksimumin në 33 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 45 km/h në drejtimin verilindor duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...