Shtëpia e shkatërruar nga tërmeti, familja matiane 7-anëtarëshe jeton mes rrezikut - Bota Sot
Shtëpia e shkatërruar nga tërmeti, familja matiane 7-anëtarëshe jeton mes rrezikut

Shqipëria

Shtëpia e shkatërruar nga tërmeti, familja matiane 7-anëtarëshe jeton mes rrezikut

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 12:34
E zonja e shtëpisë, Vera kërkon ndihmë

Tërmeti i një muaji më parë ka bërë që një pjesë e banesës së familjes Bruka në Stojan të Bulqizës të dalë jashtë përdorimit.

Por, 7 anëtarët e saj jetojnë ende në këtë shtëpi, mes rrezikut dhe shpresës se e keqja do t’i kursejë. E zonja e shtëpisë, Vera kërkon ndihmë.

Shtëpia e familjes Bruka është një ndër 109 banesat, që u bënë të pabanueshme si pasojë e tërmetit, por në pritje të procedurave, pasi dosja e saj është miratuar në mbledhjen e Këshillit Bashkiak.

Deri atëherë, kjo familje kalon netët në rrezik.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera