Rama vendosi emra poetësh në avionët e Air Albania, Kryemadhi: E kopjoi nga norvegjezët - Bota Sot
Rama vendosi emra poetësh në avionët e Air Albania, Kryemadhi: E kopjoi nga norvegjezët

Shqipëria

Rama vendosi emra poetësh në avionët e Air Albania, Kryemadhi: E kopjoi nga norvegjezët

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 12:59
Monika Kryemadhi

Një ditë pas inagurimit të linjës ajrore “Air Albania’, ka reaguar edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi lidhur me vendosjen e emrave të poetëve kombëtarë  në avionët e kësaj linje shqiptare.

Kryemadhi thotë se më herët nga sa kryeministri Edi Rama lançoi vënien e emrave në këta avionë, këtë nismë e ka sjellë si risi kompania norvegjeze “Norwegian Air Shuttle”.

Norwegian Air Shuttle’ për te cilën thekson se kjo kompani ka sjelle risinë e vendosjes se emrave te avionëve në respekt të heronjve dhe shkrimtareve të Norvegjisë.

“Norwegian Air Shuttle e kanë bërë më parë, në respekt të heronjve, shkrimtarëve të tyre. Ps. Ky edhe kopjacin s’e bën mirë”, ka shkruar Kryemadhi.

Dje Rama, inaguroi linjën ajrore "Air Albania", ku avioni i parë mbante emrin e poetit Lasgush Poradeci.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...