Ministrja e Arsimit, mesazh në prag të vitit të ri shkollor: Reforma vazhdon, cilësia rritet - Bota Sot
Ministrja e Arsimit, mesazh në prag të vitit të ri shkollor: Reforma vazhdon, cilësia rritet

Shqipëria

Ministrja e Arsimit, mesazh në prag të vitit të ri shkollor: Reforma vazhdon, cilësia rritet

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 18:17
Lindita Nikolla

Në prag të vitit të ri shkollor, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla deklaroi se “reforma e thellë në arsim vazhdon për t’i dhënë një cilësi më të mirë mësimdhënies”.

Tekste të reja me standarde ndërkombëtare, program më të lehtësuar dhe mësues që e meritojnë të jenë në sistem ishin disa nga arritjet që numëroi Nikolla në një video të postuar në Facebook.

“Nisma jonë 3 lëndë në 6 orë rezultoi e suksesshme. Kanë më shumë kohë për t’iu dedikuar lëndëve, më pak peshë në kurriz dhe më shumë kohë për të ndenjur me bashkëmoshatarët. Ne do të vijojmë në rrugën e nisur, të vendosur për të përmbushur dhe për të çuar deri në fund reformën tonë mësimore”, shtoi Nikolla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...