Pezullohen nga detyra 16 mësues në Lushnjë, falsifikuan dokumentet… - Bota Sot
Pezullohen nga detyra 16 mësues në Lushnjë, falsifikuan dokumentet…

Shqipëria

Pezullohen nga detyra 16 mësues në Lushnjë, falsifikuan dokumentet…

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 11:09
Foto ilustrim

Gjykata ka pranuar kërkesen e Prokurorise Lushnje për pezullimin nga detyra të 16 mësuesve. Kjo pasi ata rezultojnë se kanë falsifikuar dokumentet.

Njoftimi

Gjykata Lushnje pranoi kerkesen e Prokurorise Lushnje, me vendim nr 119 date 13.09.2018, per pezullimin nga detyra te 16 mesueseve te shkolles 9-vjecare. Çerme e Siperme- Divjake rrethi Lushnje.

Per ta ka regjistrim si persona nen hetim me akuzat Shperdorim detyre dhe falsifikim i dokumenteve shkollore, mbeshtetur ne nenet 248 e 187 te. K. Penal. Procedimi penal me nr 400 viti 2017. Komunikimi i mases eshte kryer me date 14.09.2018.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat