Komandot shqiptare tregojnë muskujt me trupat britanike, shikojeni stërvitjen e frikshme - Bota Sot
Komandot shqiptare tregojnë muskujt me trupat britanike, shikojeni stërvitjen e frikshme

Shqipëria

Komandot shqiptare tregojnë muskujt me trupat britanike, shikojeni stërvitjen e frikshme

Nga: P.R Më: 18 shtator 2018 Në ora: 19:16
Komandot shqiptare

Komandot e ushtrisë shqiptare dhe trupat britanikë gjatë ditës së sotme kanë zbarkuar me mjete amfibe në kuadër të stërvitjes në Kepin e Palit.

Kjo stërvitje është bërë e ditur nga ministrja e mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka.

“Po ndodh tani në Kepin e Palit: Komandot shqiptarë dhe trupat britanikë po praktikojnë zbarkim me mjete amfibe në kuadër të stërvitjes "#AlbanianLion 2018"”, shkruan Xhaçka, përcjellë “Bota sot”.

“Për plot 3 javë, efektivë nga #Shqipëria, #MbretëriaeBashkuar, #Kosovadhe #Kroacia do të angazhohen në stërvitjen e përbashkët “#AlbanianLion 2018”. 1164 trupa dhe 126 mjete do të jenë të dislokuara në bazat më të rëndësishme të Forcave tona të Armatosura, për të bashkëvepruar me qëllim rritjen e kapaciteteve dhe aftësive për çdo lloj operacioni evakuimi. #WeAreNATO”, shkruan më tej ministrja shqiptare duke postuar edhe një video nga kjo stërvitje.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera