Mot me diell në bregdetin e Shqipërisë - Bota Sot
Mot me diell në bregdetin e Shqipërisë

Shqipëria

Mot me diell në bregdetin e Shqipërisë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 08:12
Ilustrim

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe prani zhvillimi të vranësirave në zonat malore dhe në jugperëndim të vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/sek. Deti parashikohet i forcës 4 ballë, me lartësi vale 1.8 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër     16/32  diell

Kukës    14/30  diell pak re

Lezhë    14/31  diell

Dibër     13/28  diell pak re

Durrës  19/32  diell

Tiranë   18/33  diell

Elbasan 18/32  diell pak re

Berat     14/33  diell

Vlorë     16/31  diell

Korçë    13/27  diell pak re

Gjirokastër   13/33  diell pak re

Sarandë     19/32  diell. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...