Basha reagon ndaj Ramës: Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera - Bota Sot
Basha reagon ndaj Ramës: Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera

Shqipëria

Basha reagon ndaj Ramës: Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 13:16
Postimi nga Lulzim Basha

Pas akuzave të Ramës në Kuvend, se Basha kishte privatizuar teatrin “Metropol”, ka reaguar kreu demokrat.

“Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera. Teatri i Metropolit është aty! Kinema 17 Nëntorin, Kinema Republikën, kinema Partizanin, kinema Ali Demin, i ka shkatërruar Rama dhe ka ndërtuar pallate”, shkroi Basha në “Twitter”.

Kryeministri Rama, në fjalën e tij në Kuvend këtë të enjte, u shpreh se opozita po bën një përpjekje hipokrite për të mbrojtur Teatrin.

“Këtu më nxori një shkresë e Florion Mimës që ia dërgon Lulzim Bashës kur ishte kryetar i Bashësië, kërkoi privatizimin e teatrit Metropol, në llogari të deputetit Astrit Veliaj. Kërkuan privatizimin për të ndërtuar pallat me dyqane dhe me dhoma gjumi. Estrada është domen ekskluzive e PD dhe e drejta legjitime e Bashës, e Mimës, që për estradën të kenë fjalën e fundit, por në rastin konkret jemi përpara një shembulli që ballafaqojnë fytyrën e tyre të vërtetë. Ajo godinë nuk mund të quhet teatër dhe as monument kulture. Ne do ta kthejmë në një teatër më të bukur dhe më modern të rajonit. Ata kishin një teatër në dorë dhe e kthyen në objekt të skeçit të estradës së tyre. Ne do të vazhdojmë të shkojmë përpara dhe do t’i thyejmë të gjitha këto barriera që ngrihen mes nesh”, tha Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...