Operacioni “Oaz”, reagon ambasadori i BE - Bota Sot
Operacioni “Oaz”, reagon ambasadori i BE

Shqipëria

Operacioni “Oaz”, reagon ambasadori i BE

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 15:31
Luigi Soreca

Vënia në pranga e grupit kriminal “Bajri” prej 11 personash ka sjellë dhe reagimin e ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca.

Ambasadori nëpërmjet një njoftimi në Twitter përshëndet operacionin “Oaz” dhe e vlerëson të rëndësishëm këtë hap.

Ai thotë se  lufta nga krimit të organizuar dhe trafikut të drogës është prioritet për Shqipërinë dhe BE-në.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat