Bregdeti shqiptar kryesisht me diell - Bota Sot
Bregdeti shqiptar kryesisht me diell

Shqipëria

Bregdeti shqiptar kryesisht me diell

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 08:35
Ilustrim

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim prej mesdite.

Parashikohen reshje shiu lokale në veri dhe pjesërisht qendër të vendit. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim –Veriperëndim  1-18 m/sek në pasdite. Erë me rrahje në bregdetin jugor. Deti i forcës 5 me lartësi vale 2.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 17/28 shi diell

Kukës   15/25 shi diell

Lezhë   17/29 shi diell

Dibër   12/24 shi diell

Durrës 19/29 shi diell

Tiranë  19/30 shi diell

Elbasan 19/29 shi diell

Berat      16/30 diell re

Vlorë    18/29 diell re

Korcë   13/27 diell re

Gjirokastër 14/29 diell re

Sarandë 17/28 diell re. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...