Vranësira dhe re në bregdetin shqiptar

Shqipëria

Vranësira dhe re në bregdetin shqiptar

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 08:22
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik, moti në Shqipëri për sot parashikohet i kthjellët me vranësira të kalimtare përgjatë orëve të para të mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 5-28 m/s. Erë intensive përgjatë vijës bregdetare, por edhe zonën e Verilindjes. Deti i forcës 5 ballë, me lartësi vale 2.8-3.2 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 14/26 diell

Kukës  12/18 diell

Lezhë   13/26 diell

Dibër    10/17 diell

Durrës  15/28 diell pak re

Tiranë   15/29 diell pak re

Elbasan 14/27 diell pak re

Berat    13/29 re diell

Vlorë    17/26 re diell

Korcë  11/21 diell

Gjirokastër 11/29 diell

Sarandë 16/27 diell re. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat