Pse po ikin njerëzit? Rama: Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë, Gjermani - Bota Sot
Pse po ikin njerëzit? Rama: Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë, Gjermani

Shqipëria

Pse po ikin njerëzit? Rama: Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë, Gjermani

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 11:50
Edi Rama

“Nuk jemi më një vend i mbyllur”, iu përgjigj kryeministri Rama, shqetësimit të një qytetareje në Facebook se njerëzit po emigrojnë dita ditës.  Ai pranoi se sot me shumë po ikin sesa po vijnë, por shtoi se kjo është koha në të cilën jetojmë.

“Nuk jemi anëtar në BE dhe nuk kemi akses në tregun e punës…”, tha ai. Ai shtoi edhe në një vend si Kroacia brenda një viti kanë ikur më shumë sesa Shqipëria.

Kryeministri shtoi gjithashtu se shifrat e ikjes nga Shqipëria janë probagandë.

“Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë Gjermani sot dhe tu japë mundësitë që mund tu japë Gjermania sot…”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...