Parashikimi i motit, e shtunë 29 shtator 2018 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e shtunë 29 shtator 2018

Shqipëria

Parashikimi i motit, e shtunë 29 shtator 2018

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 08:04
Ilustrim

Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura gjatë pjesës së parë të ditës, më pas do jetë i kthjellët me vranësira kalimtare në Verilindje dhe Juglindje.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në orët e mëngjesit në ekstremin jugor.

Më pas kemi ndërprerje të reshjeve. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim, me shpejtësi 5-20 m/s. Erë me rrahje përgjatë vijës bregdetare. Deti parashikohet i forcës 3-4 ballë, me lartësi vale 1.8-2.4 metra.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...