'Xhisiela', thirrje për protestë para Kryeministrisë: Fund pushtetit kriminal' - Bota Sot
'Xhisiela', thirrje për protestë para Kryeministrisë: Fund pushtetit kriminal'

Shqipëria

'Xhisiela', thirrje për protestë para Kryeministrisë: Fund pushtetit kriminal'

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 11:43
Klajda Gjoshi

LSI-ja ka reaguar sërish sot lidhur me rastin “Xhisiela” dhe skandalin që e pasoi atë.

Kryetarja e Forumit të Grave, Klajda Gjoshi, tha se ky rast dëshmoi lidhjen e pushtetit me krimin, ndaj dhe i ftoi qytetarët pa dallim në protestën që shoqëria civile ka vendosur të mbajë sot pasdite para Kryeministrisë për t’i dhënë fund, pushtetit të lidhur me krimin.

“Rasti i Xhisiela Malokut ka nxjerrë në pah realitetin e hidhur të pushtetit të lidhur me krimin. Rasti i Xhisielës tregoi qartë se çfarë do të thotë që një qytetar të ndodhet i vetëm përballë presionit të pushtetit diktator dhe presionit mediatik. Eshtë e paprecedentë ta konsiderosh arritje, arrestimin e djalit të deputetit dy muaj pasi ka ndodhur ngjarja, pasi është kryer ekspertiva mjeko-ligjore mbi trupin e një vajze të re, që edhe sot që flasim gjendet pa mbrojtje dhe e terrorizuar.   

Çdo prindi, çdo qytetari, çdo familjari të Republikës së Shqipërisë çdo ditë e më shumë po i shuhet shpresa për të jetuar në këtë vend. Ndaj sot të gjithë së bashku t’i përgjigjemi thirrjes së shoqërisë civile për të protestuar para Kryeministrisë në orën 17:30. T'i japim fund së bashku, pushtetit kriminal, sepse fëmijët tanë meritojnë një të ardhme europiane.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...