Meta takon Presidentin e Senatit Amerikan Orrin Hatch

Shqipëria

Meta takon Presidentin e Senatit Amerikan Orrin Hatch

Nga: A.M. Më: 3 tetor 2018 Në ora: 09:06
Ilir Meta dhe Orrin Hatch

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me Presidentin e Senatit Amerikan, Orrin Hatch.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se de ka falënderuar Presidentin Hatch për mbështetjen e fortë të SHBA dhe të Senatit për Shqipërinë.

Postimi i plotë:

Isha i nderuar të takoja në Capitol, Presidentin e Senatit Amerikan, Orrin Hatch. E falënderova atë për mbështetjen e fortë të SHBA dhe të Senatit për Shqipërinë.

Shqipëria dhe SHBA, partneritet i fuqishëm strategjik.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat