Kryetarja e bashkisë legalizon ndërtimet pa leje të miqve - Bota Sot
Kryetarja e bashkisë legalizon ndërtimet pa leje të miqve

Shqipëria

Kryetarja e bashkisë legalizon ndërtimet pa leje të miqve

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 15:40
Sali Berisha

Kryetarja e Bashkisë së Roskovecit ka legalizuar të gjitha ndërtimet pa leje të miqve të saj në qendër të qytetit, duke shkuar deri aty sa të propozojë zhvendosjen e qendrës diku tjetër, në mënyrë që mos të preken ndërtimet e njerëzve të saj.

Ky ka qënë thelbi i denoncimit të një qytetari i cili i ka shkruar ish-Kryeministrit Sali Berisha.

Ja postimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Narkokryetarja e Roskovecit ne abuzime nuk njeh kufi!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“pershendetje i nderuar z.sali berisha ju drejtohem juve per ate qe po ndodh ne roskovec.

kryehajdutia e bashkis majlinda bufi tashme e fameshme jo vetem ne zone por ne te gjithe jugun e shqiperis per vjedhjet dhe abuzimet qe po kryen me pushtetin qe i ka dhene kallem paturja ka vendosur te spostoj qendren e qytetit duke legalizuar te gjitha ndertimet pa leje te miqeve te saj qe kane zaptuar qendren aktuale.ajo ka vendosur me arragonze dhe prepotenc te zaptoj prona private te ligjshme ku te ndertoj qendren e re duke mos dhene asnje shpjegim pronareve asper shperblimet as si do e ndertoj kete qender per ate hajdute mjafton vkm e kallem patures dhe nje video qe ka publikuar ne fcb e bashkis.ju lutem doktor beni dicka popullit i ka vajtir thika ne kock dhe sduron me kete brutalitet qe kallem paturja me hjenat e tij po ushtron mbi te.”

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...