“Rama meriton çmimin Nobel për nxitjen e përdhunimit” - Bota Sot
“Rama meriton çmimin Nobel për nxitjen e përdhunimit”

Shqipëria

“Rama meriton çmimin Nobel për nxitjen e përdhunimit”

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 17:56
Edi Rama

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili ironizon kryeministrin Edi Rama duke thënë se meriton çmimin "Nobel" për nxitjen e përdhunimit.

“Sipas tij Rama denoncuesit i ndjek për jetë a vdekje dhe përdhunuesit i vë në krye të qoshes.

Kryeministri yne e meriton cmimin "Nobel" per nxitjen e perdhuniminit.

Komiteti i Nobelit në Oslo ndau sot Çmimin Nobel për Paqe.

Nadia Murad dhe Denis Mukëege jane fituest e tij. Ata drejtonin fushatën kunder perdhumineve në luftë.

Kryeministri yne e meriton plotesisht cmimin "Nobel",por ne te kundert, si nxites i perdhunimit edhe ne kohe paqe bile.

E meriton me shume hak kryeministri Nobelin edhe sepse denoncuesit i perndjek per jete a vdekje, ndersa perdhunuesit i vë ne krye te qoshesë”, shkruan Vasili.

Aferim Nobelisti yne i zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...