Meta viziton Nishicën - Bota Sot
Meta viziton Nishicën

Shqipëria

Meta viziton Nishicën

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 16:23
Presidenti i Republikës Ilir Meta,

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka vizituar sot Nishicën. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i shtetit përmes rrjetit social Facebook.

Meta shkruan se banorët e Nishicës vijojnë dhe i ruajnë fort traditat shqiptare.

Ja postimi i Metës:

ënaqësi të vizitoja Nishicën, këtë fshat tepër punëtor që i ruan të forta traditat. Këtu ku këngët e para dhe të fundit janë për Riza Cerovën e Zylyftar Veleshnjën. Nishica u shndërrua një nga fushë betejat kryesore të betejës së Tendës së Qypit ku pushtuesit në shenjë hakmarrje për humbjen nuk lanë asnjë shtëpi pa djegur. I lumtur të shihja shtëpi të rindërtuara e toka të punuara me dashuri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...