Parashikimi i motit për sot në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 07:26
Kalaja e Boshtovës

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë rënie të temperaturave në vendin tonë.

Fillimi i javës,  8 tetor: Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3  lartësi  vale 0,5  deri në 1,0 metër në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat  malore         11/21°C 

Zonat e  ulëta          16/27°C

Zonat  bregdetare   17/26°C

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...