Vranësira dhe diell në bregdetin shqiptar - Bota Sot
Vranësira dhe diell në bregdetin shqiptar

Shqipëria

Vranësira dhe diell në bregdetin shqiptar

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 08:20
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në jugperëndim të territorit prej mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim  1-8m/s. Deti parashikohet i forcës 2-3 me lartësi vale 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 12/27 diell

Kukës 8/22  diell

Lezhë 17/28  diell

Dibër  7/21  diell

Durrës 13/27  diell

Tiranë    13/27  diell

Elbasan 14/28  diell

Berat  12/28  diell

Vlorë  14/27 re diell

Korçë    7/18  diell

Gjirokastër   9/27  diell

Sarandë 14/26  diell. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat