Basha sot pyetet në prokurori - Bota Sot
Basha sot pyetet në prokurori

Shqipëria

Basha sot pyetet në prokurori

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 09:11
Lulzim Basha dhe Ervin Salianji

Paraditen e sotme do të merret në pyetje nga prokuroria kreu i opozitës Lulzim Basha.

Po ashtu në organin e akuzës do jetë edhe deputeti demokrat Ervin Salianji.

Basha është thirrur në prokurorinë e Tiranës, pas procedimit të nisur për shpërdorim detyre të ish-oficerit Emiljano Nuhu në çështjen “ Xhisiela”. 

Partia Demokratike paditi kryeministrin Edi Rama, pas deklaratës së tij se do ta ndiqte ish-oficerin Nuho këmba-këmbës, ndërsa kreu i grupit të PS Taulant Balla paditi Bashën dhe disa deputetë të PD për shpifje.

Ndërsa deputeti Ervin Saljanji është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda si person nën hetim për çështjen “Babalja”.

Salianji do të pyetet nga përfaqësuesit e akuzës për audio-përgjimin e pretenduar  Xhafaj-Babalja, por dhe për videon e publikuar prej tij ku pretendohet se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu, ka  ushtruar  presion ndaj  Fredi Alizotit, të cilit i është dhënë masa arrest me burg nga gjykata me akuzën, kallëzim të rremë për  çështjen, “Babalaja”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...