IKMT rrafshon lokalet te “Syri i Kaltër” - Bota Sot
IKMT rrafshon lokalet te “Syri i Kaltër”

Shqipëria

IKMT rrafshon lokalet te “Syri i Kaltër”

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 11:28
“Syri i Kaltër”

Shembja e objekteve pa leje te “Syri i Kaltër” po vijon në ditën e dytë. Dita e djeshme ishe dita e ndërhyrjes, nuk u përdor forca ku janë paralajmëruar autoritetet përkatëse të hiqnin vetë pjesët e çmontueshme dhe të merrnin gjithçka tjetër brenda tyre që u nevojitej.

Në ditën e dytë nga aksioni për shembjen e objekteve pa leje, kjo është situata në pikën turistike të ‘Syrit të Kaltër’ në Sarandë.

Siç bëri të ditur edhe dje IKMT-ja, në plan për t’u shembur janë 16 ndërtesa pa leje.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera