Meta: Azem Hajdari solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri - Bota Sot
Meta: Azem Hajdari solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri

Shqipëria

Meta: Azem Hajdari solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri

Nga: A.M. Më: 13 tetor 2018 Në ora: 12:52
Ilir Meta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë homazhe pranë memorialit të heroit Azem Hajdarit.

Meta ka shkruar në Facebook se  Hajdari solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri.

Postimi i plotë

Në vendlindjen e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, për t’u përulur me respekt e mirënjohje të veçantë ndaj veprës së përjetshme të udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...