Reagim i rëndësishëm i ONM-së për prokurorët në Shqipëri - Bota Sot
Reagim i rëndësishëm i ONM-së për prokurorët në Shqipëri

Shqipëria

Reagim i rëndësishëm i ONM-së për prokurorët në Shqipëri

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 13:55
Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit bën një thirrje për sistemin e drejtësisë në Shqipëri.

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit bën një thirrje për sistemin e drejtësisë në Shqipëri.

U bëhet thirrje prokurorëve shqiptarë që të aplikojnë si anëtarë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sipas delegacionit të BE-së ky institucion luan rol kyç në sistemin shqiptar të drejtësisë, për të çuar vendin drejt BE.

“Thirrje prokurorëve nga Shqipëria në nivel apeli: Shfrytëzojeni mundësinë dhe aplikoni për pozicionet në Këshillin e Lartë të Prokurorisë!

Këshilli luan një rol kyç në sistemin shqiptar të drejtësisë dhe në çuarjen përpara të integrimit të vendit tuaj në ???????? #BE!”, thuhet në mesazhin e BE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...