Meta vlerëson ‘Traditën Popullore’: Po ruan trashgiminë e kombit tonë

Shqipëria

Meta vlerëson ‘Traditën Popullore’: Po ruan trashgiminë e kombit tonë

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 10:13
Presidenti i Republikës Ilir Meta

Presidenti i Republikës ka shpërndarë në faqen e tij në facebook një video promovuese me pamje nga Shtëpia e Artizanatit “Tradita Popullore”.
Ai vlerëson punën që po bëhet për të ruajtur të gjithë atë pasuri të jashtëzakonshme të pirografisë, etnografisë, folklorit, trashëgimisë dhe vlerave të kombit tonë.

Ja postimi i  tij në facbook:

Mirëmëngjes të dashur miq! Me urimin për një ditë të mbarë po ndaj me ju këto pamje nga Shtëpia e Artizanatit “Tradita Popullore”, që po bën një punë të shkëlqyer për të ruajtur të gjithë atë pasuri të jashtëzakonshme të pirografisë, etnografisë, folklorit, trashëgimisë dhe vlerave të kombit tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat