Parashikimi i motit, 20 tetor 2018 - Bota Sot
Parashikimi i motit, 20 tetor 2018

Shqipëria

Parashikimi i motit, 20 tetor 2018

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 08:51
Ilustrim

Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit më tepër prezente përgjatë relieveve malore dhe kodrinore të territorit.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në relievet kodrinore-malore dhe Jug të vendit deri në orët e pasdites. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-20 m/s. Erë me rrahje dhe relativisht intensive përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore. Deti i forcës 2 me lartësi vale 1.0-1.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...