Denoncimi/ Shefi i policisë shqiptare kapet me 1 ton hashash në Greqi - Bota Sot
Denoncimi/ Shefi i policisë shqiptare kapet me 1 ton hashash në Greqi

Shqipëria

Denoncimi/ Shefi i policisë shqiptare kapet me 1 ton hashash në Greqi

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 19:00
Sali Berisha

Një shef policie nga Shqipëria, është arrestuar me 1 ton hashash në Greqi, ndërkohë që lajmi është mbajtur i fshehur  në Shqipëri.

Ka qenë një emigrant shqiptar i cili ka denoncuar tek ish-kryeminsitri Berisha, se ish-komisari i delvinës, Vangjel Xhavara, tashmë shef i rendit në Lezhë është arrestuar afër Levkadhës.

Sipas qytetarit, Xhavara njihet i mik i ngushtë i Klemnet balilit dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Arrestohet me 1 ton kanabis në Greqi narkokomisari Xhavarra!

Lexoni mesazhine qytetarit dixhital. sb

prsh doktor Berisha,ka 15 dite qe ne Greqi eshte arrestuar ish shefi i rendit te Delvines dhe tashme shefi i rendit te Lezhes .Behet fjale per shefin e famshem te hashashit Vangjel Xhavara dhe mik i eskobar Balilit dhe mik per koke i Sajme Qorrit pasi i bashkonte hashashi.Eshte arrestuar me 1 ton hashash afer Lefkades .Respekt per ju doktor.Te lutem anonim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...