Parashikimi i motit për të dielën në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit për të dielën në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit për të dielën në Shqipëri

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 07:32
Ilustrim

E diel, 21 tetor:  moti do të vijojë  me vranësirave mesatare deri të dendura të cilat në zonat malore do të shoqërohen me reshje shiu të pakta në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         9/19°C 
Zonat e  ulëta          14/24°C
Zonat  bregdetare   16/25°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat