Shkundet Korça, dy lëkundje tërmeti brenda pak orësh - Bota Sot
Shkundet Korça, dy lëkundje tërmeti brenda pak orësh

Shqipëria

Shkundet Korça, dy lëkundje tërmeti brenda pak orësh

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Disa lëkundje tërmeti brenda pak orësh në Shqipëri. Në mesditë ka pasur dy lëkundje në Korçë sipas Qendrës Evropiane Sizmiologjike dhe sipas IGJEUM. Por edhe në orët e para të mëngjesit ka pasur dridhje në Roskovec.

Në orën 12:36 lëkundje me magnitudë 2.4 janë ndjerë 16 km në jugperëndim të Korçës.

Tre minuta më pas në orën 12:39 një tjetër tërmet me magnitudë 3.3, 1 km larg nga Maliqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...