Portale të paguara nga Athina? Ngjela: Edhe nga Beogradi e Moska - Bota Sot
Portale të paguara nga Athina? Ngjela: Edhe nga Beogradi e Moska

Shqipëria

Portale të paguara nga Athina? Ngjela: Edhe nga Beogradi e Moska

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 16:51
Spartak Ngjela

Nga Spartak Ngjela

Portale dhe gazeta shqiptate të paguara nga Athina zyrtare, për antishqiptarizmëm.
Turp kombëtar!
Dhe mos mendoni se kjo është një sëmundje e re antishqiptare e shqiptarëve të shitur, kjo është një sëmundje e vjetër tashmë, rreth 150 vjeçare.

Po nuk janë vetëm portalet dhe gazetat të financuara nga Athina zyrëtare për antishqiptarizmëm, se do shihni edhe politikanë të tillë.

Por njëherësh duhet të theksojmë se individë të tillë nuk janë të paguar vetëm nga Athina zyrëtare, por edhe nga Beogradi zyrtar. Ka sigurisht të paguar edhe nga kompani ruse të financuara nga Moska – zyrëtare që i kanë blerë dhe mbështesin antishqiptarizmin në politikën e lartë; gazetarë dhe pronarë portalesh e gazetash, pseudo analistë, etj.

Kam përshtypjen se këtë çështje duket sikur e ka marrë në dorë FBI. Por nëse ky do të jetë një aksion për pastrimin e thirrit dhe blozës antishqiptare të gazetarisë dhe politikës shqiptare, ky në fakt do të jetë gjithashtu një hap gjigand përpara për vendosjen e moralitet në shtetin shqiptar dhe në strukturimin politik dhe shoqëror të Shqipërisë.

Duhet që ky denoncim të vijë e të ecë paralel me Reformën në Drejtësi. Por a do t’ia blatojë këtë benefic politika amerikane shqiptarëve, sot kur shqiptarët rezultojnë populli i parë proamerikan në botë? Shqiptarët janë sot 97 përqind proamerikanë dhe po kërkojnë rivendosjen e të drejtës së vet historike.

Shqiptarët sot janë aleati kryesor i Amerikës jo vetëm në Ballkan, por edhe në rrafsh botëror.

Pikërisht për këto, unë mendoj se FBI dhe politika amerikanë do ta çojnë deri në fund këtë çështje, e cila është jetike për historinë e re të Shqipërisë së bashkuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat