Berisha: Plani B, përmbysje e qeverisë me revoltë popullore - Bota Sot
Berisha: Plani B, përmbysje e qeverisë me revoltë popullore

Shqipëria

Berisha: Plani B, përmbysje e qeverisë me revoltë popullore

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 23:19
Sali Berisha

I ftuar në studion e “Open”, kryeministri Berisha vuri në dukje se plani B i opozitës ndaj mazhorancës së kryesuar nga Edi Rama do të jetë revolta popullore.

“Plani B është përmbysje e qeverisë me revoltë popullore, e më pas do zhvillojmë zgjedhje të lira, e të ndershme. Kambanat bien nga e gjithë bota dhe bien për shqiptarët, jo për opozitën dhe unë kam besim te reagimi i popullit”, tha ish-kryeministri Berisha.

I ngacmuar nga paneli, se si do të ketë revoltë popullore kur prej disa muajsh PD nuk ka organizuar asnjë protestë, Berisha u përgjigj: Ndoshta s’mund të ketë revoltë, ndoshta është pas 2 muajsh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...