Ja si vjedhin zyrtarët e lartë socialistë në Kukës - Bota Sot
Ja si vjedhin zyrtarët e lartë socialistë në Kukës

Shqipëria

Ja si vjedhin zyrtarët e lartë socialistë në Kukës

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 21:51
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të qytetarëve shqiptarë lidhur me aferat korruptive të pushtetarëve. Në denoncimin e publikuar nga ish-kryeministri, qytetari ka nxjerrë në dritë një tjetër skandal që po ndodh me tenderin e spitalit në Kukës,

Ja çfarë shkruan ish-kryeminsitri Berisha në Facebook:

Pushtetarët mafiozë sa më shumë që vjedhin aq më shumë duan të vjedhin!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor!

Skandali tjeter vjen nga shendetesia ne kukes, ne spitalin e kukesit me drejtor z.ismet nika pasi me juristat dhe ing e Safet Gjicit dhe me inxhinierin e aluiznit kukes dritan domi po pergatit dhenia e tenderit te rikonstruksionit te spitalit ne vleren rreth 1.6 miliard leke firmes Curri shpk pasi dy firmat e para jane skualifikuar dhe po punohet per te gjet gjilperen ne kashte per te eleminuar edhe firmat e tjeraper te shkuar tek curri shpk ku vetem dokumentat jane te firmes curri pasi prapa fshihet safet gjici. Ku kjo firm eshte e pesta ne renditje, dhe perkatesisht lala shpk me vlere 150.726.332 lek pa tvsh. Be-is 154.573.735 lek pa tvsh dhe curri shpk me vlere 162.719.557. Ketu do jemi doktor po nuk ja dha drejtori i spitalit ismet nika firmes curri shpk. Ky eshte i dyti skandal ku kjo drejtori me pare nuk njofte vendimin e KPP-se per rojet private dhe prokuroria vetem flene ndaj ketyre skandaleve ne kukes

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...